1. ročník Memoriálu Milana Gálika v mariáši

Autor: Vladimír Kováč | 8.1.2013 o 20:42 | (upravené 8.1.2013 o 21:46) Karma článku: 6,19 | Prečítané:  309x

Počas prvej januárovej soboty sa v priestoroch krčmy u Šimunáka konal 1. ročník Memoriálu Milana Gáliga v mariáši. Organizátori turnaja si týmto uctili pamiatku nedávno zosnulého Milana Gálika, jedného z najväčších vyznávačov tejto kartovej hry v našej obci. Turnaja sa zúčastnilo 15 hráčov, ktorí v 5. kolách súperili o prvé miesto. Na turnaji sa predstavili ako skúsení harcovníci, tak aj mladá, odhodlaná krv. Zastúpenie v podobe kvarteta hráčov mala aj susedná obec Žikava. A práve štvorica "legionárov" hrala na stoloch vo väčšine prípadov prim.

Aktéri turnaja v akciiAktéri turnaja v akciiautor: Róbert Novácky

Jedno kolo trvalo 45 minút a každá hra začínala s 2 eurami na konte každého hráča. V prvom kole sa najviac darilo domácemu Jozefovi Vlárskemu, ktorý skončil so sumou 2,93€ najlepšie zo všetkých. Za ním skončila dvojica Milan Dubec a Emil Dubec. Zaujímavá situácia vznikla práve na stole číslo 4, kde sa proti Vlárskemu postavili otec a syn Taligovci. Jozef ich však dokonale vygumpoval a v bitke o 2. miesto na tomto stole, bol úspešnejší Taliga junior.

V druhej 45-minútovke sme videli jeden z najlepších výkonov dňa. Na konci kola odišiel Milan Dubec od stola s výhernou sumou 3,10 eura a prelomil tak magickú 3-eurovú hranicu. V tomto kole sa zadarilo aj Jurajovi Patúcovi, ktorý svoju hru vyhral a k dvom eurám na štarte pridal slušných 76 centov, čo stačilo na druhú priečku. Ako šíp vystrelil aj jeden z najmladších účastníkov turnaja 31-ročný Marcel Taliga. Nielenže svoju partiu vyhral, ale súperov herne predčil vo všetkých smeroch.

V treťom kole si najlepšie počínal Marián Dubec, ktorý si polepšil o 94 centov a svoju partiu vyhral. Prvú hru na turnaji, s druhým najvyšším nahraným obnosom, vyhral Jozef Horňaček. Tretí bol Jozef Vlársky. V tomto kole sme zaregistrovali aj jednu negatívnu štatistiku, keď Marek Gálik odišiel od jednej z najťažších hier turnaja len s obnosom 0,58 eura, čo bol najhorší výkon turnaja. V tomto kole sa zrejme rozhodolo o celkovom víťazovi. Na jednom stole sa totiž stretli zatiaľ sto-percentný Emil Dubec a Milan Dubec. Druhý menovaný nakoniec vyhral s rozdielom 42 centov.

Posilnení chutnou pečenou klobáskou či dobre vychladením pivom si hráči sadli k stolom na 4. kolo. Ak si niekto predtým myslel, že výkon Milana Dubca v druhom kole, kedy nahral 3,10 eura bol najlepší, poriadne sa splietol. V štvrtom kole totiž svoj profit zlepšil ešte o 14 centov a štvrtou výhrou v štvrtom zápase neohrozene kráčal za víťazstvom v turnaji. Druhý bol Emil Dubec, tretí skončil Marian Taliga, ktorý zapísal druhú výhru v rade.

Posledné kolo bolo už len o tom, či líder Milan Dubec zaváha alebo suverénne potvrdí svoj triumf. Milan síce svoju hru nevyhral pretože nad jeho sily bol Michal Kukučka, o víťazstvo ale neprišiel. Najlepším v poslednom kole bol Jozef Vlársky, tesne za ním skončili Michal Kukučka a Ján Škula.

Ani druhé miesto v poslednom kole neobralo Milana Dubca o víťazstvo. So štyrmi výhrami a jedným druhým miestom suverénne vyhral a stal sa mariášovým kráľom. O dva body za ním skončil Emil Dubec, až tretí bol najlepší z domácich Michal Kukučka. Príjemne prekvapil svojim šiestim miestom Marcel Taliga, ktorý predstihol aj takých hráčov ako Horňaček, Škula či Kúsek. Druhý z kategórie juniorov, Marek Gálik, skončil síce posledný ako však uviedol: "poslední bývajú prví". Či sa mu podarí svoju pozíciu zlepšiť uvidíme o rok. Aj keď sa najviac darilo "susedom" zo Žikavy, výhra na turnaji predsa len nebola prvoradá. Najdôležitejšia bola spomienka na Milana Gálika a prežitie príjemného popoludnia. Ako uviedli organizátori turnaja, na najbližšiu dobu chystajú aj ďalšie športové popoludnia.

Výsledky 1. ročníka Memoriálu Milana Gálika - Lovce 5.1.2013
1. DUBEC Milan                 23b (13,60€)
2. DUBEC Emil                   21b (11,94€)
3. KUKUČKA Michal            19b (11,46€)
--------------------------------------------------
4. DUBEC Marián              19b (11,34€)
5. VLÁRSKY Jozef             19b (11,03€)
6. TALIGA Marcel             17b (10,50€)
7. TALIGA Marian             15b (9,93€)
8. PATÚC Juraj                15b (9,28€)
9. MRÁZ Vladimír             15b (9,06€)
10. KOVÁČ Vladimír          13b (9,44€)
11. HORŇAČEK Jozef         13b (9,12€)
12. ŠKULA Ján                  11b (9,92€)
13. BELENČÍK Karol           11b (8,36€)
14. KÚSEK Pavel                 9b (8,24€)
15. GÁLIK Marek                 9b (6,60€)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?